Sevgilinizden Ayrıldıktan Sonra Yapmanız Gereken 5 Şey

Sevgilinizden ayrıldınız peki hayat bitti mi? Tabi ki hayır.. İşte Ayrıldıktan sonra kesinlikle unutmamanız gereken 5 Madde!

1. Sosyal Medya Hesaplarından Uzak durun

Evet bu madde sizin için zor olabilir. Fakat ya buna alışacaksınız ya da daha fazla üzüleceksiniz. Ya da bu size zor geldiyse böyle kolaylık sağlayalım. ''onu'' sosyal medyadan silin. İlişkiniz kavgalı, gürültülü bittiyse direk silin gitsin: Acaba ne düşünür? falan durumlarını bırakın.. Ama İlişkiniz anlaşarak, kavgasız bittiyse güzel bir mesaj atarak durumu izah edin ve yine silin. Yoksa her attığı fotoğraftan, videodan ve tweetten imalar çıkaracaksınız ve yine küplere bineceksiniz.

2. Ayrılık şarkıları listesi yapmak

Bilgisayarınızda, telefonunuzda onla beraberken dinlediğiniz ne kadar müzik varsa rafa kaldırın. İşten eve gelirken yada bir yerlere gezmeye giderken tam her şey iyi olacak diyorsunuz ki! O da ne her şeyi hatırlatan sizin şarkınız başlıyor çalmaya ve tüm planlarınız suya düşüyor. İşte buna izin vermeyin. Tedbirinizi alın ve öyle yola koyulun.

3. En yakınlarınızın desteğini alın

Evde oturup olanları düşüne düşüne kendinizi harap etmeyi bırakın. Bunu arkadaşlarınızla çözmeye çalışın. Onlara yaşananları anlatın ve farklı yollar bulmaya çalışın. Bir sabah koşusu, gece gezmeleri, sinema gibi böyle farklı aktivitelerle kafanızı dağıtın ve En sevdiklerinizden destek alın.

4. Tarzınızı değiştirin

Onunla ilgili tüm her şeyi unutmuşken bir aynanın karşısına geçiyorsunuz ki, Giydiğiniz elbise onun gezerken elbiseyle aynı! ya da Onunla gezerken yaptığınız saç modeli aynı! İşte böyle durumlar için farklı bir Tarz deneyin, gidin farklı kıyafetler alın. Yeni bir başlangıç yapmanın en iyi yollarından biri budur.

5. Anılarınızı bir anda yok etmeyin

Her şey olmuş olabilir evet, ayrılık kötü bir şey fakat hemen o anki öfkeyle tüm anılarınızı ''Delete'' tuşuyla çöpe atmayın. Gün gelip '' Keşke şu fotoğrafları silmeseydim '' dememeniz için bir anlık öfkeyle hareket etmeyin. Hepsini bir usb ye toplayın ve bir yere gizleyin. Eşyalarınız varsa onları en yakın arkadaşınıza emanet edin ve geri almak şartıyla! Böylelikle hayatınızdan hiç bir anınızı kaybetmemiş olacaksınız.