Steam'ın En Çok Satan 10 Oyunu ve Ücretleri - 2017

Steam üzerinde binlerce oyun mevcut kullanıcılar bu oyunlardan en çok hangilerini tercih ediyor hiç merak ettiniz mi? Biz ettik ve listeledik. İşte Steam'ın en çok oynanan / indirilen oyunları ve ücretleri...

1. PLAYERUNKNOWN’S BATTLEGROUNDS

PLAYERUNKNOWN’S BATTLEGROUNDS

PlayerUnknown's Battlegrounds (isminin uzunluğu dolayısıyla genellikle kısaca PUBG olarak da kullanılır), Bluehole tarafından yayımlanan ve geliştirilmekte olan çok oyunculu bir video oyunudur. Oyunda 100'e yakın(en fazla 100) oyuncu paraşütlerle bir adaya düşüyor. Oyuncuların temel amacı çeşitli yerlerden buldukları çeşitli silahlarla diğer oyuncuları öldürüp hiç ölmeden en sona kalan oyuncu olmak. Oyun esnasında adanın haritasında ki güvenli alan gittikçe küçülmeye başlar. Harita küçüldükçe oyuncular daha küçük bir alana yoğunlaşırlar ve birbirlerini görüp öldürmeleri kolaylaşır. Oyunda en son hayatta kalan oyuncu/takım oyunu kazanır.

2. PREY - 219 TL

PREY - 219 TL

Prey, uzay ve bilim-kurgu temalı bir FPS oyunudur.  Şiddet

3. Counter-Strike: Global Offensive - 24 TL

Counter-Strike: Global Offensive - 24 TL

Counter-Strike: Global Offensive, Valve ve Hidden Path Entertainment tarafından geliştirilen çevrim içi bir birinci şahıs nişancı türünde aksiyon oyunudur.

4. DOOM - 125 TL

DOOM - 125 TL

Doom serisi, id Software tarafından geliştirilen, yaratıklı bir FPS, video oyun serisidir. Seri günümüze kadar; 22.yüzyıl'ın ortalarında, kötü işler sonucu Mars'ta yaşanan yaratıklı bir vahşeti, kendine verilen görevleri yapmak ile yükümlü bir asker gözünden ele almıştır.

5. DARK SOULS III - 250 TL

DARK SOULS III - 250 TL

Japon firması olan From Software tarafından geliştirilen bir aksiyon-rol yapma video oyunudur. Oyun, oyuncunun bir namevt karakteri yöneterek hacca çıktığı Lordran krallığında geçmektedir. Dark Souls'un hikayesi minimalistiktir ve büyük bir kısmı yolculuk sırasında karşılaştıklarına karşı oyuncunun yaptığı yorumlara dayalıdır. Oyunun zorluk derecesi değiştirilemez ve karakterin ölümü sonrasında kaybettikleri oyuncuyu dikkatli karar vermeye yönlendirir. Oyuncu ilerleme kaydettikçe kendisine yardımcı olacak silahlar, zırhlar ve diğer eşyalarla doludur. Oyunun çevrimi içi kısmında, bir oyuncu isterse kendisine yardımcı olması için başka bir karakteri çağırabilir veya birbirlerinin dünyalarını istila ederek karşılıklı dövüşebilirler.

6. Grand Theft Auto V - 250 TL

Grand Theft Auto V - 250 TL

Grand Theft Auto V, Rockstar North tarafından geliştirilen ve Rockstar Games tarafından yayımlanan açık uçlu aksiyon-macera tarzı video oyunu. Grand Theft Auto serisinin beşinci oyunudur.

7. H1Z1: King of the Kill - 83 TL

H1Z1: King of the Kill - 83 TL

H1Z1 Daybreak Game Company (eski Sony Online Entertainment) tarafından geliştirilmekte olan post apokaliptik dünyada zombilerle ve diğer oyuncularla mücadele etmeniz gereken bir hayatta kalma oyunudur. H1Z1 adı altında King of the Kill ve Just Survive olarak iki farklı oyun vardır. King Of The Kill modunda kısaca sadece öldürme odaklı olan ve haritada canlı kalabilen son kişi olma hedeflenen moddur.

8. Dead Cells - 70 TL

Dead Cells - 70 TL

9. Stellaris - 165 TL

Stellaris - 165 TL

Stellaris Paradox Interactive tarafından geliştirilen ve yayımlanan 4X strateji oyunu. Stellaris'in oynanışı uzayı keşfetme, imparatorluk yönetme, diğer uzay medeniyetleriyle diplomasi yapma ve savaşma üzerine kuruludur.

10. Stellaris: Utopia - 83 TL

Stellaris: Utopia - 83 TL