İstanbul’da Çocuklarla Gidilebilecek 18 Mekan

İstanbul'da yaşadığınız halde çocuklarınızla birlikte eğlenecek mekan bulamıyorsanız bu listeye bir göz atın. İşte hem onların hem sizin hoşça vakit geçirmenizi sağlayacak 18 mekan...

1. Miniatürk

Miniatürk

Miniatürk yada Minyatür Türkiye Park, Türkiye'deki çeşitli yapıtların maketlerinin sergilendiği 60.000 metrekareyle dünyanın en geniş alana kurulmuş minyatür parkıdır. İçinde Beltur’un işletmesi olan güzel bir restoran, çocuk parkı, buz müzesi, hediyelik eşya mağazası ve hemen yanında go-kart pisti var.

Miniatürk Bilet Fiyatları 2016

Kapıda kesilen biletler içinse ücretlendirme şu şekilde;
Tam bilet: 5 TL
Öğrenci: 3 TL
Öğretmen ya da askeri personel: 3 TL
Yabancı uyruklu ziyaretçiler: 10 TL

Miniatürk Adresi: Sütlüce Mahallesi, İmrahor Caddesi, İstanbul
Miniatürk Telefonu: (0212) 222 2882

2. Faruk Yalçın Hayvanat Bahçesi

 Faruk Yalçın Hayvanat Bahçesi

1993 yılından bu yana halka açık bir şekilde hizmet vermekte olan hayvanat bahçesi aslında hem bir botanik park, hem de bir kuş cenneti. Kocaeli’nin Darıca ilçesinde yer alan hayvanat bahçesi, İstanbul’a olan yakınlığı ile de oldukça fazla ziyaretçi alabilmekte. Şahsi aracınızla ulaşımın çok kolay olduğu hayvanat bahçesine İstanbul’dan toplu taşıma ile dahi ulaşmak mümkün.

Darıca Hayvanat Bahçesi Bilet Fiyatları 2016

0-4 Yaş: Ücretsiz
Öğrenci (5-17 Yaş) : 25 TL
18 Yaş Üzeri: 32 TL

Darıca Hayvanat Bahçesi Adresi:
Tuzla Yolu Cad. No:297, Darıca/Kocaeli (İzmit)
Darıca Hayvanat Bahçesi Telefonu: (0262) 653 8315

3. KidZania

KidZania

Çocukların yeni eğlence cumhuriyeti KidZania’yla çocuklar yeni mesleklerle tanışarak eğleniyor.

KidZania’da, yetişkinlerin dünyasında yer alan markalar ile işbirliği yapılarak, 4-14 yaş arasındaki çocukların, yetişkinlerin taşıdığı rolleri canlandırmalarına imkan veriliyor. Böylece çocuklar gerçek hayata hazırlanırken hem eğleniyor hem de öğreniyor. Ayrıca KidZania bünyesinde 0-4 yaş çocuklara özel bir bölüm de bulunuyor.

KidZania Bilet Fiyatları 2016

Yetişkin: 30 TL
Çocuk: 54 TL

NOT: 7 yaşından küçük çocuklar velisiyle girmek zorundadır.

KidZania Adresi: Ankara Devlet Yolu Haydarpaşa Yönü 4.km Çeçen Sk. Acıbadem / Üsküdar, İstanbul

KidZania Telefonu: (0216) 428 6763

4. Vialand

Vialand

Hem kendiniz hem de çocuğunuz için eğlenceli bir aktivite...

Kurulduğu günden beri eğlencenin eksik olmadığı şehir Vialand’de çocuklarınızla yapacağınız birçok aktivite yer alıyor.  Eğlenerek sosyalleşebilecekleri  bir ortam sağlayan eğlence parkı Vialand’de birden fazla aktivite yer alıyor. Tema Park’tan Canlı Müze’ye, bowlingten 4D sinema gösterilerine kadar farklı alternatifler sunan eğlence dünyasında çocuklarınızla keyifli bir gün geçireceksiniz.

Vialand Bilet Fiyatları 2016

Vialand içerisinde sınırsız eğlence vaat eden tek seferlik giriş ücretleri 15-59 yaş arasındaki herkes için 159 lira. Ancak bunun yanında 60 yaş üzeri olanlar, öğrenci ve aile grupları, çocuklar ve engelliler gibi bir çok farklı kişi için indirim söz konusu. Ancak özellikle 15 yaş altında olup da bilet alacak olanların yanlarında bir yetişkin olmadan bilet alamayacak olduklarını bilmeleri gerekir.

Vialand Adresi: Girne Cd, 34065 Eyüp / İstanbul
Vialand Telefonu: 444 8 563

5. Minopolis Şehri

Minopolis Şehri

Minopolis Çocuk Şehri, 4-14 yaş grubundaki çocukların gerçek bir şehrin simüle edilerek yaratıldığı bir ortamda meslekleri ve mesleklere ilişkin temel bilgileri öğrendikleri, hayata geçirdikleri bir şehirdir. Uygulama süreci eğlence aktiviteleri ile desteklenmektedir. Meslek edinme sürecinin ardından çalışıp para kazanmayı öğrenecekleri bir sistemle aktiviteler daha yararlı hale getirilmektedir. Çocuklar şehre girdiklerinde kariyer merkezinin destek ve yönlendirmesi ile polis, itfaiyeci, inşaat mühendisi, televizyon spikeri, gazeteci, radyocu, güzellik uzmanı, doktor, kimya mühendis gibi birçok mesleği eğlenerek uygulayabilmektedirler. Bu meslek uygulamalarından kazandıkları paraları ise süpermarket, sanat akademisi, pizzacı, hediyelik eşya mağazası gibi birçok noktada harcayabilmektedir. Yaşayan ekonominin çocuklar için simüle edildiği şehirde gerçek hayatı bir yetişkin gibi deneyimlemelerine imkan veren Minopolis Şehri, çocuk gelişiminde ve eğlence alanında çığır açan yeni bir sistem olarak değerlendirilmektedir.

Minopolis Bilet Fiyatları 2016

0-2 yaş           2-4 yaş        4-14 yaş        Yetişkinler
Ücretsiz           30 TL           60 TL              30 TL

Minopolis Adresi: Marmara Forum AVM, Osmaniye Mahallesi, Çobançeşme Koşuyolu Bulvarı, No:3 Bakırköy, İstanbul

Minopolis Telefonu: (0850) 850 25 25

6. Jurassic Land

Jurassic Land

Dünyanın en iyi dinozor müzeleri arasına giren Jurassic Land'de çocuklarınızla macera dolu bir gün geçirebilirsiniz. Türkiye’nin en büyük 4 boyutlu, 6 animasyonlu sineması, eğlenirken öğrenme imkanı sunan laboratuarı ile çocuklar kadar büyüklerin de ilgisini çeken Jurassic Land, tüm aile fertlerinin birlikte vakit geçirebilecekleri yepyeni bir aktivite alanı oluyor.

Jurassic Land Bilet Fiyatları 2016


Tam 39.00 TL İndirimli 29.00 TL

Jurassic Land Adresi:
 Kocatepe Mah Şehir Parkı Cad./12. Sok. Forum İstanbul, Yıldırım/Istanbul

Jurassic Land Telefonu: (0212) 640 80 88

7. Turkuazoo Akvaryum

Turkuazoo Akvaryum

İstanbul'da ailenizle keyifli vakit geçirebileceğiniz bir yer mi arıyorsunuz? Forum İstanbul'da bulunan ve heyecan verici deniz koleksiyonlarına ev sahipliği yapan İstanbul SEALIFE Akvaryum'u ziyaret edin. 83 metre uzunluğundaki mükemmel Okyanus Tüneli, 270 derecelik panoramik görünüme sahip Okyanus Odası, 51 adet sergi tankına sahip 21 konulu bölge ve 15.000'den fazla deniz canlısı ile bu akvaryum ailece eğlenmek için mükemmel bir durak! Ama biraz daha yaklaşmak istiyorsanız ıslanmanız gerekecek.

Turkuazoo Akvaryum Bilet Fiyatları 2016

Bilet Kapı Fiyatı                                                        Online Bilet
Yetişkin (15 yaş ve üstü) 43,00 TL                              34,40 TL
Çocuk (3-14 yaş) 31,00 TL                                          24,80 TL
Çocuk (3 yaş altı) Ücretsiz                                                -
Aile paketi (Anne+Baba+2 Çocuk*) 129,00 TL            103,20 TL
65 yaş ve üzeri 31,00 TL                                                  -

Turkuazoo Adresi: 
Kocatepe Mah. P, Paşa Cad.34045, 34045 Bayrampaşa/İstanbul
Turkuazoo Telefonu: (0212) 640 2740

8. İstanbul Akvaryum

İstanbul Akvaryum

Florya’da 100 dönümlük bir alan içinde kurulan proje, bünyesinde sahip olduğu sosyal imkanlar ve aktivite imkanları ile de gün boyu ailecek verimli vakit geçirilebilecek yerlerden birisi.

Yeni nesil teknolojisi, tematik bir yapıda olması, 1500den fazla çeşit ve 15.000 den fazla canlıya ev sahipliği yapması, Dünya’nın en büyüklerinden birisi olması ile açıldığı günden bu güne dek, halen artan bir ilgiyle ziyaretçilerini ağırlıyor İstanbul Akvaryum.

İstanbul Akvaryum Bilet Fiyatları 2016

Florya İstanbul Akvaryum Bilet Ücretleri normalden çok farklı bir skalada. Şöyleki;

0-2 yaş için ücretsiz, tam bilet 46 TL, ve indirimli bilet ( öğrenci, öğretmen, gazi, 65 yaş üzeri) 32 TL iken bunun yanında bir çok farklı seçenek de var:

3 ya da 4 kişilik aile bileti, engelli için refakatçi bileti, yıllık geçiş bileti ya da akvaryum gezisine ek olarak labirent ve 5D sinemayı da içeren biletler gibi.

İstanbul Akvaryum Adresi: Şenlikköy Mahallesi, Yeşilköy Halkalı Caddesi No 93 Florya-
İstanbul Akvaryum Telefonu: (212) 444 9 444

9. Sunay Akın Oyuncak Müzesi

Sunay Akın Oyuncak Müzesi

Sunay Akın tarafından kurulan Oyuncak Müzesi. 1700’lü yıllardan günümüze oyuncak tarihinin en gözde örneklerinin sergilendiği çocuklar ve büyükler için açılmış alternatif bir müzedir.

Sunay Akın Oyuncak Müzesi Bilet Fiyatları 2016

Tam Giriş Ücreti : 12 TL

İndirimli Giriş Ücreti : 9 TL

Sunay Akın Oyuncak Müzesi Adresi: Ömer Paşa Cad. Dr. Zeki Zeren Sok. No:15 Göztepe/ İstanbul

Sunay Akın Oyuncak Müzesi Telefonu: (0216) 359 45 50-51

10. Snowpark

Snowpark

Çocuklarına yaz - kış kar eğlencesini yaşatabileceğiniz Snowpark'ta karda kayak yapma keyfi, kar topu oynunları ve kar üzerinde futbol ve basketbol keyfi gibi eğlenceli aktiviteler düzenleniyor. Türkiye’nin ilk kapalı kayak ve kar oyunları merkezi olan Snowpark çocuklarınız ve sizin için keyifli bir hafta saonu etkinliği olacaktır.

Snowpark Bilet Fiyatları 2016

*Hafta içi: 20 TL
*Hafta sonu ve resmi tatiller: 27 TL
*Snowpark'ta gezi süresi 40 dk'dır.
*Giriş ücretine kar botu, mont ve eldiven kullanımı dahildir.

Snowpark Adresi: Torium AVM, Saadetdere Mahallesi, E-5 Üzeri, Haramidere - İstanbul
Snowpark Telefon: (0212) 699 90 50

11. Moi Park

Moi Park

İstanbul'un en eğlenceli parkı Moi Park, Türkiye'nin ilk kapalı tema parkıdır. İki kattan oluşan parkın alt katında, gençler ve daima genç kalanların ailece eğlenebilecekleri salıncak ve eğlence üniteleri yer alırken; aynı salıncakların 4 – 10 yaş grubuna hitap eden çeşitleri üst katta çocuklara hizmet veriyor. Tamamı park temasına uygun dev salıncaklar 22 metreye ulaşarak keyifli biniş sağlarken aynı zamanda parkın gizemini, gösterişini ve muhteşem ışık oyunları gösterisini tepeden seyredebilmenizi, ışıklarla yarışmanızı ve içinden geçmenizi sağlıyor. Çocuklarınız Moi Park sakinleri Taşkafalar ile eğleniyor.

Moi Park Bilet Fiyatları:
Dilediğiniz kadar kredi yükleyebilir. Bu kredileri Moi Park içinde bulunan oyuncaklarda kullanabilirsiniz.

Moi Park Adresi: Mall of İstanbul AVM, Kat: 4 BAŞAKŞEHİR / İstanbul

12. Forestanbul

Forestanbul

Uzun macera ip parkuru, paitnball heyecanı, tırmanma duvarı ve okçuluk alanlarıyla çocuklarınızla buradan çıkmak istemeyeceksiniz. Türkiye'nin en büyük açık alan macera ve etkinlik parkı olan Forestanbul içinde farklı farklı 12 oyun parkuru yer alıyor. Oyun alanları birlikte grup oyunları için sahalar ve yorgunluk atmak için restoran bölümü yer alıyor.

Forestanbul Bilet Fiyatları 2016

Hafta içi                                                    Hafta Sonu

Macera Parkı - 13 yaş altı 30 TL                  40 TL
Macera Parkı - 13 yaş üstü 40 TL                50 TL
Paintball - Giriş + 100 Top 25 TL                30 TL
Paintball - Ek 50 Top 7,5 TL                        7,5 TL
Dev Salıncak 10 TL                                      10 TL
Tırmanma Duvarı 10 TL                               10 TL
Serbest Atlayış 10 TL                                   10 TL

Forestanbul Adresi: Kurt Kemeri Mesire Yeri (Mithatpaşa Mh. Davutpaşa Cd., Çitfalan Kemerburgaz Yolu Üzeri) Kemerburgaz - Eyüp

Forestanbul Telefonu: 444 58 67

13. Bostancı Lunaparkı

Bostancı Lunaparkı

Bostancı Gösteri Merkezini hemen yanında kurulu olan bu park 30 yılı aşkın süredir İstanbullulara hizmet vermeye devam ediyor. Burası asla eskimeyen bir yer. Sürekli yeniliyor kendini, sürekli daha ilgi çekici daha vazgeçilmez hale geliyor.  Her yaşa hitap eden bir çok oyuncağı içerisinde bulunduran parkta, atlıkarınca, zincir, uçak, çarpışan araba, ahtapot, korku tüneli, star fire, gondol ve çocuk treni ile keyifli vakit geçirebilirsiniz. Mutlaka fırsat yaratıp gitmeli insan.  Çocukları anlamak bazen de kendi çocukluğumuza dönmek için.

Bostancı Lunapark Bilet Fiyatları 2016

Biletler: 5 Tl.
Jetonlu makınalar ise: 2 Tl. dir.

Bostancı Lunapark Adresi: İstanbul, Bostancı, 34744 Kadıköy/İstanbul

Bostancı Lunapark Telefonu: (0216) 410 1111

14. Aqua Club Dolphin

Aqua Club Dolphin

İstanbul Aqua club Dolphin Yüzme sporunu ve eğlenceyi bir arada görmek isteyenler için bulunmaz bir yer.

Aile ve çocuklara özel tek yüzme havuzları, düğün organizasyonları, yunusla yüzme, okul ve grup rezervasyonları, yunus terapisi ve resim çekinmek gibi özel aktiviteler mevcut. Ayrıca konserler ve dünyaca ünlü grupların gösterileri, yunus gösterisi, deniz arslanı gösterisi, dalga havuzu, tsunami, space hole (heyecan uçurumu), dev kaydıraklar, su topu maçları, twister, plaj voleybolu, tenis, halı saha, çocuk havuzunda oyuncaklar sayabildiğimiz eğlencelerden bazıları.

Aqua Club Dolphin Bilet Fiyatları 2016

Aqua Club Dolphin fiyatları hafta içi ve hafta sonu farklılık arz ediyor. Baylar 30-40 TL öderken, bayanlar giriş ücreti olarak 20-30 TL civarı ödemekteler.

5-12 yaş arası çocuklar 15-20 TL civarı bir fiyat var. Pazar günleri hariç öğrenci indirimi de mevcuttur.

Aqua Club Dolphin Adresi: Cemalpaşa Cad., Su Oyunları Merkezi, Bahçeşehir Girişi, Esenkent, İstanbul

Aqua Club Dolphin Telefonu:
(0212) 672 6161

15. Rahmi Koç Müzesi

Rahmi Koç Müzesi

Rahmi Koç Müzesi, İstanbul tarihi yarımadada Haliç kıyılarında Hasköy'de bulunmaktadır. Türkiye'de Ulaşım, Endüstri ve İletişim tarihine adanmış olan ilk ve en önemli müzedir. Ayrıca önemli İstanbul müzeleri arasındadır. Haliç kıyısında endüstriyel arkeolojinin önde gelen örneklerinden olan binalar içinde yer alan Rahmi Koç Müzesi koleksiyonunda gramofon iğnesinden gerçek boyutlarda gemilere ve uçaklara kadar binlerce obje sergilenmektedir.

Rahmi Koç Müzesi Giriş Ücreti 2016

Yetişkin: 12.5 tl.  — Öğrenci:  6 tl.
Denizaltı:   Yetişkin: 7 tl. — Öğrenci:  5 tl.
Keşif Küresi: Yetişkin: 2 tl. — Öğrenci:  2 tl.
Müzekart+ Avantajı: Müzekart+ sahiplerine bilet fiyatı üzerinden %20 indirim uygulanmaktadır.

Rahmi Koç Müzesi Adresi: Rahmi M. Koç Müzesi Hasköy Cad. No: 5 Hasköy 34445 / İstanbul
Rahmi Koç Müzesi Telefonu: 0212 369 66 00

16. Şile Hayvanat Bahçesi

Şile Hayvanat Bahçesi

Hayvanat bahçesi 25 dönüm arazi üzerine, veterinerlik araştırmaları sonucunda kurulmuş. Burada papağan, mara, panda tavşanları, tavus kuşları, mandarin ördekleri, süs tavukları, ara papağanlar, sheplant mini poni atları, karacalar, geyikler, kuğular, her çeşit sülünler, yılanlar, keklikler, kanarya ve muhabbet kuşları, kaplumbağalar, iguanalar, balıklar, köpekler, kediler ve daha sayamayacağımız bir çok hayvan türü üretiliyor.

Şile Hayvanat Bahçesi Bilet Fiyatı 2016


Tam Bilet: 8 TL

Şile Hayvanat Bahçesi Adresi: Şile Merkez, Ahmetli/Şile/İstanbul - Asya
Şile Hayvanat Bahçesi Telefonu: (0216) 731 3053

17. İstanbul Havacılık Müzesi

İstanbul Havacılık Müzesi

İstanbul Havacılık Müzesi, bir diğer bilinen adıyla Hava Kuvvetleri Müzesi, havacılığa merak salmış birçok kişi için bir mabet olabileceği gibi yediden yetmişse herkesin ilgi göstereceği nadide yerlerden birisi.

3000 metrekaresi kapalı, 12000 metrekaresi açık olmak üzere yaklaşık 15000 metrekarelik bir alana kurulmuş olan müzede; Türk Hava Kuvvetleri’nin bugüne dek kullandığı hava araçları, maket koleksiyonları, havacılıkta kullanılan araç ve gereçler, havacı şehitlerimizin elbiseleri, havacılığın dünden bugüne olan serüveni konulu eserler ve silahlar gibi birçok nadide parça bulunur. Ayrıca müzeyi gezdikten sonra müzedeki kafede biraz soluklanıp bir şeyler içmek ve müzedeki mağazadan çok uygun fiyata maket uçak alışverişi yapmak mümkündür.

Uygun fiyatları, çok ilgi çekici parçaları, tarihimize, şehitlerimize açılan bir kapı olması ve oldukça rahat gezilebilen iyi bir gezi düzeninin olması nedeniyle kesinlikle İstanbul’da görülmesi gereken yerler arasında sayılabilir.

Ziyaret Gün ve Saatleri: Pazartesi ve Salı günleri dışında her gün 09.00-16:30 saatlerinde ziyarete açıktır.

İstanbul Havacılık Müzesi Giriş Ücreti: Tam: 4 TL

İstanbul Havacılık Müzesi Adresi: İstanbul, Yeşilköy, 34149 Bakırköy/İstanbul
İstanbul Havacılık Müzesi Telefonu: (0212) 663 2490

18. LEGOLAND

LEGOLAND

3-10 yaş aralığında çocukları olan aileler, eğlenceli öğrenme merkezinde yaratıcılıkla, renklerle ve inşa etme aktiviteleriyle dolu bir dünyanın tadını çıkarabilir. MINILAND® alanında 1 milyondan fazla LEGO parçasıyla yapılmış küresel ve yerel tarihi eserler ve Krallık Macerası Lazer Oyunu ile Merlin'in Çırağı gibi heyecanlı LEGO temalı oyunlar dahil her şey burada. En sevdiğiniz LEGO karakterlerinin 4D Sinema'da canlanmasını izleyin. Daha sonra LEGO parçalarının sunduğu sonsuz olanaklarla çocukların hayal gücünün doruklara ulaştığı temalı inşaat ve oyun alanlarında binlerce LEGO parçasıyla işe koyulun.

Legoland Bilet Fiyatları 2016


Kapıda giriş ücreti yetişkinler için 43 TL ve çocuklar için 37 TL'dir, ancak biletinizi online satın alırsanız % 10 indirimli alabilirsiniz.

LEGOLAND Adresi: Kocatepe Mah. Paşa Cad. Forum İstanbul Avm No.5/5 Bayrampaşa/ İstanbul
LEGOLAND Telefonu: 0 212 640 39 51